Успішне лікування пролежнів. Історія з власного досвіду

Шлях до успішного лікування пролежнів я розділю на декілька основних кроків(етапів). Та приведу перелік медикаментів, засобів та методів для успішної боротьби з цією недугою.

Крок 1. Усунення причини появи пролежнів.

Зверніть увагу, якщо ви не будете виконувати цей крок, то весь процес лікування може бути зведений на нівець! Отож, першопричиною появи пролежнів є довготривалий тиск на м’які тканини людини, тому положення пацієнта в ідеалі необхідно змінювати кожні 2 години, звичайно, що дотримуватися цього правила досить складно, тому як допоміжний засіб придбайте протипролижневий матрац. Я купив дешевий проте непоганий варіант Протипролежневий матрац компресором OSD U2206402, у нього у шахматному порядку надуваються секції http://med-magazin.com.ua/item_N129.htm#b-show-all . Такий матрац коштуватиме вам до $100, проте є дорожчі і професійні балонного типу. Якщо нема грошей на новий, на OLX є безліч б/у шних матраців від пролежнів https://www.olx.ua/list/…
Увага! Наявність матрацу не означає що хворого не потрібно крутити(звичайно якщо нема застережень у цьому плані).
Крім матрацу та зміни положення тіла, другою умовою є гігієна, пов’язки не повинні бути замочені сечею, якщо таке трапилось – відразу міняйте. Третя умова – нічого не повинно давити на рану, чесно відповім, я не знаю чи загоїться рана, якщо хворий на ній буде лежати.

Крок 2. Визначення стадії пролежню.

У мого батька пролежні утворилися через довготривале перебування на боці, найбільший пролежень в діаметрі 7см був на бедрі, два інші 1-2 см на коліні і п’ятці.Стадія ураження 4-та. Четверта стадія ураження найгірша, уражуються тканини до самої кістки. Далі я буду описувати лікування пролежнів четвертої стадії, якщо у вашого пацієнта ураження менші, ви починаєте лікуватися відповідно з іншого кроку.

стадії ураження пролежнем

Крок 3. Очищення рани гідроколоїдною пов’язкою.

Щоб рана почала загоюватись її необхідно очистити від відмерлих тканин тіла. Для цього найкраще підходять гідроколоїдні пов’язки, я у продажу зустрічав та використовував пов’язки двох виробників:
Granuflex Extra Thin та Hydrocoll Thin. Грануфлекс мені сподобався більше. З одного боку пов’язка має захисну плівку, її потрібно зняти, а тоді накласти на рану таким чином, щоб вона виступала за межі рани на 1,5-2 см. Тобто пов’язку необхідно купувати більшого розміру ніж рана(у продажі є навіть у формі хрестця). Пов’язка щільно прилягає до неушкодженої шкіри та легко відліпається від рани. Увага! Коли гідроколоїд починає працювати, пов’язка набухає та утворюється пузир з жовтими виділеннями. В залежності від «чистоти» рани пов’язку необхідно тримати протягом 3-7 днів. У перші дні, коли рана запущена, ці жовті виділення будуть дуже неприємно пахнути! Після кожної заміни пов’язки пролежень необхідно промивати розчином хлоргекседину. Увага! Ні в якому разі не використовуйте пероксид водню, він буде моментально палити молоду шкіру та м’язи. Для промивки рани виключно слабкі нейтральні розчини.
Уже через два-три тижні використання грануфлекса рана була чиста і розова без некротичних тканин.

лікування пролежнів
гідроколоїдні повязки

Крок 4. Етап наростання м’язових тканин – грануляція.

Після того як рана повністю очистилась і стала розового кольору починається утворення грануляційної тканини.

На цій стадії лікування пролежнів я використовував уже мазеві повязки Branolind. Вони мають сітчасту структуру та покриті лікувальною маззю, яка також запобігає прилипанню повязки до рани. Поверх мазевої повязки Бранолінд необхідно накладати звичайну марлеву повязку та фіксувати її хірургічним пластиром з нетканої віскози. Увага! Не використовуйте радянські «лейкопластири», вони намертво приліпають та можуть тільки нашкодити. Користуйтеся сучасними пластирами, наприклад фірми 3М – 3M Micropore Transpore або 3M Микропоре (Micropore).

Отож, на етапі грануляції ми уже не використовуємо гідроколоїдні, а мазеві пов’язки. При чому змінювати їх на відміну від попередніх потрібно кожні 1-2 дні. Після зняття пов’язки, промиваємо(поливаємо) рану розчином хлоргекседину(ні в якому разі не пероксид, він палить живі тканини!), накладаємо чисту нову мазеву, а поверх неї марлеву пов’язку та закріплюємо хірургічним пластиром. Цей етап лікування пролежнів тривав у мене 1 місяць, за цей час глибокий пролежень заріс м’язовою тканинною, а краї рани почали наростати молоденька шкіра.

лікування пролежнів - бранолінд
Бранолінд та правильний пластир

Крок 5. Хитка перемога. Завершуємо лікування пролежнів Пантенолом

Як тільки рана на 50% почала покриватися молоденькою шкірою я почав використовувати спрей “Пантенол Спрей”. Струшуємо балончик зі спреєм та розпилюємо на рану шаром 5 мм. Далі зверху накладаємо звичайну марлеву повязку та фіксуємо сучасним нетравмуючим пластиром фірми 3М. Повязку міняємо щодня! Це важливо.

лікування пролежнів - пантенол
пантенол

Спрей пантенол – це  дуже дешевий препарат проте дїєвий на останньому етапі. Шкіра почала інтенсивно наростати, але при найменшому тиску на неї – вона руйнувалася. Я раджу використовувати лікування спреєм до завершення лікування поки не будете впевнені що шкіра достатньо міцна. Кількість спрею можна поступово зменшувати.

Щиро бажаю Вам успіху в боротьбі з пролежнями!

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *