Видалення іржі лимонною кислотою

До вашої уваги найпростіший і найлегший спосіб видалення іржі за допомогою доступних матеріалів, а саме лимонної кислоти і гарячої води. Йдемо у найближчий продуктовий магазин та купуємо пакетик лимонної кислоти в 2018 році він коштує 2 грн. за 20 г.

Видалення іржі

Видалення іржі лимонною кислотою
лимонна кислота

Концентрація  для видалення іржі 40 г. лимонної кислоти на 1л. окропу

Мені потрібно для відновлення однієї набірної гантелі 6 пакетиків кислоти та 3 літри води. Підготуємо ємність, вона повинна бути настільки великою щоб закривати повністю Ваш виріб, інакше в незалитій розчином частині буде накопичуватися ще більше іржі.

Засипаємо лимонку та заливаємо іржавий метал гарячою водою. Коли вода гаряча реація проходитиме достатньо активно. Як відомо лимонна кислота працює при гарячій воді.

 

заливаємо все це окропом

Відразу починається реакція, з виділенням газу, тому рекомендую проводити цю процедуру на відкритому повітрі чи у добре провітруваному приміщенні. Через годину реація проходить ще інтенсивніше. До повної очисти металу(сталі 3) від іржі пройшло 2 дні. Я іноді проходився по сталюці старою зубною щіткою.

Промивка водою

Далі рекомендую змити лимонку з металу за допомогою чистої гарячої води та протерти насухо. Щоб захистити Ваш виріб від корозії у майбутньому покрийте метал тонким шаром будь-якого мастила чи олії. Я використав лляну олію для захисту сталі. Лляна олія швидко окислюється і може віддавати запахом рибячого жиру. Не треба панікувати, через кілька днів від цього запаху не залишится і сліду.

Пропоную до перегляду відеоролик  з видалення інжі з сталі 3 за допомогою лимонки.

У промисловій практиці найчастіше використовують розчини на основі ортофосфорної кислоти. Це засоби які є перетворювачами ржі з комерційними назвами: “Антикор”, “Блеск”, “Цинкар”, фарби з наповнювачами для нанесення прямо по іржі. Як правило такі засоби можна придбати в магазинах для автомобілістів. Найкращий німецький хімічний бренд Henkel пропонує продукт Loctite Rost Killer 7505. Мені доводилося використовувати вітчизняні перетворювачі для видалення іржі з цинковим покриттям. Але їх недоцільно не небезпечно застосовувати де є контакт зі шкірою чи тим паче їжею. Будьте пильні – в нашому випадку лимонна кислота це дешево, безпечно та доступно. Ефективність інколи перевищує дорогі бренди.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *