Стерилізація кішки – послуга у Львові

Мабуть, чи не в кожному українському домі, дворі чи квартирі є такий домашній улюбленець, як кішка. Особливістю цієї тварини є те, що вона може принести достатньо велике потомство, і по кілька разів у рік. А це вже проблема, якщо Ви живете у квартирі. Цього року наша кішка (вік – 1 рік) народила своїх перших кошенят: 4 маленьких пухнастих клубочків.
Достатньо уявити собі, що буде, якщо кішка народжуватиме по кілька разів у рік. Що робити з тими кошенятами? Виходити, вигодувати, доглянути їх буває не просто, і займає купу часу. Тому на сімейній нараді ми прийняли непросте рішення стерилізація кішки у ветеринарній клініці у Львові (посилання на клініку https://goo.gl/maps/d3Efx2ag23q )

стерилізація кішки
стерилізація кішки


Для довідки: розрізняють терміни кастрація (видалення статевих залоз хірургічним способом або виключення їхньої функції хімічним чи іншими методами) і статева стерилізація (знепліднення, позбавлення людини або тварини здатності до відтворення).
Сама процедура стерилізації є порівняно простою. Головне тут — знайти хорошу ветклініку у м. Львів і підібрати вдалий момент для проведення процедури. За рекомендацією знайомих я звернулася до ветиринарів у Львові. Домовилася про день і час завчасно.
Мене попередили (важливо!): перед операцією не годувати кішку 12 год, щоб під час анестезії кішка не захлиснулася масами.

День процедури

Для зручного транспортування я скористалася переноскою для тварин, тому що добиралася до місця громадським транспортом: маршруткою і тролейбусом. Обовязково позичте або купіть https://27.ua/ua/shop/sumki-kletki-i-perenoski-dlya-zhivotnykh/ таку переноску для тваринок т.я. після операції тваринці буде не до Ваших люблючих рук.

переноска для тварин

Добратися до ветиринарної клініки у Львові дуже просто: це кінцева тролейбуса №3.

Ми з кішкою приїхали завчасно. Мене привітно зустріли у клініці, записали мої контактні дані, а також дані щодо кішки (вік та навіть кличку). І забрали кішку в «операційну». Попередили, що послуга “стерилізація кішки” триватиме приблизно 1 годину. Я повернулася в клініку за годину. Через кілька хвилин неспокійного очікування мені принесли кішку у нашій переносці. Вона нерухомо, проте дихаючи, лежала на чистій одноразовій пеленці з широко розплющеними очами. Кішка ще повністю не вийшла з-під наркозу. Справа в тому, що на відмінну від людей, у котів під час наркозу очі розплющені. Шерсть навколо місця розрізу з обох боків була підголена. І на одній з передніх лапок клаптик шерсті (десь 1 см) був підголений. Це, мабуть, потрібно було для того, щоб вводити анестезію.

Лікар дав рекомендації щодо догляду після стерилізації кішки:
– Не годувати;
– Принести додому і зразу покласти у тепле місце, щоб відігріти тварину.
– Наступного дня відразу зробити укол антибіотиком, щоб уникнути ускладнень.
Ось і все. Як бачимо, насправді після такої операції особливий догляд не потрібен.

Вдома

Уже в дорозі кішка почала рухатися, проявляти перші ознаки активності. Переступивши поріг дому, я поклала переноску на підлогу і відчинила дверцята, щоб випустити кішку. Я боялася брати її на руки, щоб не спричинити біль. Кішка спробувала підвестися і вийти сама. Їй це з трудом вдалося,вона не могла впевнено стояти на лапках, ще падала, тому я її підтримувала і допомогла вибратися з переноски. Кішка була наче в тумані. Хотіла кудись йти, та не мала сили. Не розуміла, що з нею коїться. Ми поклали її в затишне місце і дали спокій, щоб вона трошки відпочила.

стерилізована кішка
Мяу!

Я та моя кішка просить Вас поставити лайк чи поділитися у Facebook, якщо вам подобається стаття 😉

Стерилізація кішки під час годування і лактації

Через 3 год після операції я спробувала дати їй пити чи їсти, але вона не хотіла. Аж під вечір вона стала себе краще почувати, захотіла їсти, пити і впевненіше ходила. Здавалося б, нічого складного. Проте у нас особливий випадок ускладнений тим, що в момент операції наша кішка була ще «годуючою мамою», кошеняткам 5 тижнів, вони ще не дуже самостійні. Враховуючи той факт, що кішка не годувала кошенят весь день,у неї дуже набрякли, набрали молока, молочні залози. В перші години після операціїї кішка не підходила до кошенят, не звертала уваги на їхній «плач». Аж уночі до неї повернулося відчуття материнства, і вона пішла до кошенят, почала їх вилизувати і дала молочка. (Кішка після стерилізації не відмовляється годувати кошенят і тепер, через тиждень після операції). Наступного дня вранці нам прийшлося самим колоти антибіотик кішці в заднє стегно. Цей укол лікар-ветиринар зі львівської клініки рекомендував зробити внутрішньом’язово.  Скажу вам, це було непросто. Проте нам вдалося, навіть досить вдало. Один тримає міцно кішку (можна навіть рушником накрити),інший вводить ін’єкцію.
Кішка розсердилася, дуже нявчала і навіть сичала. Після введення уколу, вона трошки деякий час хромала на лапку, але це пройшло. І незабаром вона вже ходила спокійно, бігала, навіть вистрибувала сама на висоту.
Вартість стерилізації кішки – 450 грн у ветеринарній клініці Ветлайф по вул. Ряшівська, 5. Візитку ветклініки я вам сфотографувала. Ціни і адреса актуальні на 2018 рік.

Ветеринарна клініка Vetlife
Ветеринарна клініка “vetlife”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *