10 порад щоб стати багатими від автора книги Багатий тато, бідний тато

Це продовження статті про книгу відомого мільйонера автора бестселера про те, як розбагатіти Роберта Кіосакі.

Частина дев’ята. 10 кроків щоб розпочати.

  1. Заволодіти метою.
  2. Навчитися твердо приймати рішення.
  3. Обачно обрати друзів.
  4. Обрати та вивчити одну формулу для отримання прибутків.
  5. Заплатити спершу собі.
  6. Не економити на професіоналах.
  7. Спрогнозувати ефективність своїх активів.
  8. Предмети розкоші.
  9. Знайдіть свого героя.
  10. Бог віддасть сторицею.

«Я вірю і знаю, що в кожному з вас спить фінансовий геній.»- говорить Роберт Кіосакі. Це наче їзда на велосипеді, – достатньо один раз навчитися,  щоб надалі без проблем заставити гроші працювати на вас.  На жаль зараз 90% відсотків людей у світі вважає, що легше знайти роботу та працювати на когось, ніж мати власну справу. Якщо ви хочете входити в 10% когорти багатих, Роберт пропонує пройти 10 кроків, щоб розбурхати свого сплячого фінансового монстра.

Перший крок, – це мета.

гра в дартс
ціль

Вам потрібна мета чи мрія заради якої ви хочете стати багатим. Тобто не просто мріяти бути багатим, а те, що ви в результаті багатства отримаєте. Приведу приклад, «Я хочу бути заможним, тому, що не хочу працювати», або «Я хочу ходити на роботу коли заманеться і прокидатися коли захочу». «Хочу подорожувати по світі і жити як мені подобається».

Другий крок – навчитися твердо приймати рішення.

планування

Навчитися робити вибір в житті. У вас є свобода вибору, або дивитися ТВ, або покращити знання щодо економіки. Пограти в ігри, погортати стрічку в ФБ чи піти в спортзал і скинути зайві кілограми.  Роберт Кіосакі розказує, що він часто любить слухати аудіо-уроки. У сучасному світі – подкасти. Якось він потратив 385 долярів  на семінар про купівлю нерухомості в результаті чого Роберт заробив 2 млн доларів, лише завдяки одному семінару. Вміння слухати набагато цінніше ніж вміння говорити, тому Бог дав два вуха і один рот. Інвестуйте у свій розум, читайте успішних людей, на ті теми які вам близькі.

Крок третій – обачно обирайте друзів.

тімбілдінг
друзі та бізнес-партнери

Роберт розповідає, що обирав друзів не по фінансовому признаку, а по знанням. Друзі з грошима не були виключенням, але як правило говорили лише про гроші. Ще дуже цікаве спостереження, заможні знайомі Роберта розповідають, що ніхто не приходить за порадою, як заробити гроші, а приходять взяти в борг або просяться на роботу.  Запам’ятайте важливу пораду!! Не слухайте бідних та наляканих людей! У мене є друзі, яких я щиро люблю, але вони як налякані курчата – підсумовує автор книги.

Розумні інвестори купують активи коли вони не популярні, вони вміють угледіти те, що інші вважають неприбутковим і очікують слушного моменту, а правильні друзі допоможуть отримати важливу інформацію раніше ніж ваші конкуренти.

Крок четвертий – оберіть та вивчіть одну формулу отримання прибутків.

Що це  значить? Коли  Роберту було 26 років він відвідував курси про купівлю нерухомості закладену без права викупу. Кіосакі досконало вивчив це процес, цю формулу, та заробив декілька мільйонів. Після цього він почав шукати нові способи отримати прибутки та вивчати нові формули відвідуючи заняття де вчили, наприклад, як торгувати різними видами товарів. Формули швидко застарівають, тому потрібно бути в тонусі та шукати все новіші та продуктивніші методи заробітку.

Крок п’ятий – заплатіть перше собі.

Головний фактор який відрізняє багатих від бідних – на думку Кіосакі, -це самодисципліна. По цій причині люди які отримали з неба подарунок (я говорю про лотерею) швидко банкрутіють, або ті, які отримали підвищення на роботі купують дороге авто чи відправляються в круїз.  Три надважливі якості потрібно розвивати в собі: – вміти керувати грошовим потоком, вміти керувати людьми, вміти керувати особистим часом. Тепер вернемося до тези – «заплати спершу собі». Це означає, що ви повинні кожного місяця, перед тим як сплатити свої щомісячні витрати, спершу поповнювати колонку АКТИВ. Тобто спершу ми інвестуємо в себе, а потім думаємо як сплатити рахунки (податки, оренда, їжа, послуги). Дотримуючись цього принципу, заплати спершу собі, важливо не залізти в борги. Використовуйте не-хватку грошей, щоб розбудити свого фінансового генія, це мотивує.

Крок шостий – платіть добре професіоналам.

бізнеследі
професіоналка

Багатий тато вважав, що не потрібно економити на спеціалістах. У нього завжди найкращі брокери адвокати та бухгалтера. Роберт заявляє, що ті гроші, які він платить їм досить непогані, але це капля в морі, порівняно з тим, що в результаті отримує сам. Багато бідних людей залишають на чай 15-20% в ресторані, при чому жаліються на високу плату за послуги брокера 3-7%.

Крок сьомий, – продумайте, як швидко ви зможете повернути вкладені кошти.

Роберт вкладає гроші в акції компанії, яка ось-ось зробить успішний стрибок, після росту ціни протягом місяця продає їх, тобто вертає початкове капіталовкладення, а на отриманий дохід продовжує володіти акціями і вже не перейматися коливаннями ринку та думати над іншим активом. Ті, хто не любить ризикувати, звичайно може відкрити депозит в банку і мати заощадження. Але щоб заробити на цьому потрібно значно більше часу, та як правило в Україні, рано чи пізно  це обернеться для вас втратою грошей через банкрутство, інфляцію, війну тощо.  Отож, подумайте як швидко ви отримаєте дохід від інвестиції.

Крок восьмий – нехай активи приносять вам предмети розкоші.

Роберт Кіосакі любить як і всі смертні предмети розкоші. Але поява цих предметів у нього є наслідком доходів від активів. Натомість бідні та середній клас купують предмети розкоші з зарплати чи ще гірше, – в кредит.

Крок дев’ятий – потреба в героях.

інтерв'ю з Ілоном Маском
Ілон Маск – один з кращих бізнесменів сучасності

Коли Роберт був підлітком, він захоплювався бейсболом і мав кумирів серед відомих гравців. Це дуже мотивує для навчання. Для когось такими героями повинні стати фінансові магнати як Дональд Трамп, Джордж Сорос, Питер Лінч, Ілон Маск. Читайте їхні книги, захоплюйтеся та надихайтеся їхніми успіхами.

Крок десятий – Давайте! То й вам воздасться мірою доброю. 

співбесіда
робіть добрі справи

Бідний тато Роберта був не проти бути щедрим, але лише тоді, коли мав зайве. Проте зазвичай у нього ніколи не було зайвих грошей… Багатий тато, віддавав гроші так само щедро, як і знання. Він говорив, коли тобі щось потрібно, спочатку віддай. Це працює не тільки стосовно грошей, а й стосовно посмішки, любові, дружби. Це працює і віддаючи ви повертаєте сторицею.  Навіть навчаючи людей, через свою книгу чи лекції, Роберт відчуває як і навчається сам. Якщо ви можете навчити людину справі, значить ви спеціаліст в цій справі.  Важливе правило – будьте щедрими, але не шукайте в цьому вигоди. Якщо ваша щедрість буде корисливою, вона нічого вам не віддасть стократ – резюмує автор книги «Багатий тато,  бідний тато» Роберт Кіосакі.  Для когось цих 10 кроків може виявитися замало, тому в наступній завершальній частині – перехід до дії.

Опубліковано
В категорії Бізнес

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *